Natalija Lipić, mag. psych.
Diplomirana psihologinja i supervizantica kognitivno-bihevioralne psihoterapije. Interes za savjetodavnim i pomagačkim radom javio mi se već na početnim godinama studija kada sam počela volontirati u udruzi Hrabri telefon.
U sklopu Hrabrog telefona vodila sam preventivno-socijalizacijske radionice za djecu predškolske dobi (2018.), pružala pomoć pri učenju djeci i adolescentima (2016. – 2018.), provodila telefonsko i e-savjetovanje za djecu i roditelje (2017. – 2022.), a imala sam priliku i mentorirati nove generacije volontera. Volontirala sam i na programima Dnevna bolnica za ranu intervenciju i Dnevna bolnica za
psihotične poremećaje u sklopu Psihijatrijske bolnice Sveti Ivan (2019./2020.).
Psihologiju sam diplomirala u siječnju 2021. godine iz područja kliničke i zdravstvene psihologije na temu Prediktori doživljenog stresa i emocionalnih poteškoća studenata tijekom pandemije COVID-19.
Nakon studija upisujem edukaciju iz kognitivno-bihevioralnih terapija pri HUBIKOT-u.
Nakon studija radila sam kao koordinatorica psihosocijalne podrške za osobe pogođene potresom u sklopu projekta Hrvatskog Crvenog križa, kao psihologinja pripravnica u dječjem vrtiću, a trenutno
sam zaposlena u području organizacijske psihologije.
U sklopu Kutka za mene provodim usluge savjetovanja mladih i odraslih te pomoć pri učenju, a glavna područja interesa su mi anksiozne i depresivne smetnje, perfekcionizam, razvoj socijalnih
vještina i unapređenje međuljudskih odnosa, razvoj vještina nošenja sa stresom te rad na samopouzdanju i samopoštovanju.
Članica sam Hrvatskog udruženja za bihevioralno-kognitivne terapije te Hrvatske psihološke komore.
Mia Pepeonik, mag. psych.
Magistra psihologije sa diplomom Filozofskog Fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Trenutno sam zaposlena u Centru za zdravlje mladih gdje provodim psihodijagnostiku i savjetovanje djece školske dobi, njihovih roditelja i mladih.
Položila sam prvi stupanj kognitivno-bihevioralnih terapija u sklopu Hrvatskog udruženja za bihevioralno-kognitivne terapije gdje aktualno polazim i drugi stupanj. Tijekom fakulteta sam četiri godine volontirala u sklopu Hrabrog telefona na savjetodavnim linijama za djecu i roditelje gdje sam krajem svog volonterskog staža bila mentor mlađim generacijama volontera. Također sam koordinarala tim za radionice na temu mentalnog zdravlja u sklopu studentskog projekta Psihelp.
Vježbenički staž sam odradila u sklopu Klinike za dječje bolesti Zagreb u Poliklinici za dječju i adolescentnu psihijatriju te sam bila voditelj mjere stručne pomoći i podrške u sklopu Centra za socijalnu skrb. Upisala sam psihologiju i radim ovaj posao zato što se trudim imati strpljenja i suosjećanja prema onima kojima to u najvećoj mjeri nedostaje te ove vještine i dalje spremno vježbam svakodnevno.